Záchrana dat zdarma

Může si laik alespoň některá data zachránit a obnovit sám? Určitě ano. S některými případy ztráty dat by se za odborníky chodit nevyplatilo. Pečlivě si však přečtěte, kterých případů se to týká:

 • Volně dostupné nástroje jsou většinou vhodné pro obnovu jednoho či několika málo omylem smazaných souborů nekomerční povahy, tedy pokud jejich případnou ztrátu dokážete oželet. Pakliže jste přišli o větší objem dat nebo data kritická, doporučujeme vám kontaktovat některou z profesionálních společností pro záchranu dat.
 • Za veškerá rizika spojená s poškozením datových souborů nesete v v případě svépomocné obnovy dat odpovědnost vy, nikoli výrobce software, který k experimentování použijete, ani „rádce“, jehož doporučení jste našli v libovolném internetovém fóru.
 • Řada výrobců i distributorů softwarových nástrojů pro obnovu dat vysloveně vybízí k domácímu experimentování a zaštiťuje se takovými slogany, jako například „získejte zpět ztracená data - zaručeně“ nebo „obnova dat během několika minut“. Nenechte se nalákat bez rozmyslu. Případnou trvalou ztrátou dat budete postiženi vy, nikoli výrobce software.
 • Nečekejte zázraky. Úspěšnost je při využívání volně dostupných programů přinejmenším sporná a leckdy i značně komplikovaná. Mnohé volně dostupné a dokonce i některé komerční nástroje jsou Vašim datům vyloženě nebezpečné!

Nemáte čas nebo chuť experimentovat? Díky splátkovému systému je dnes záchrana dat dostupná v podstatě každému. Pokud jsou vaše data cenná a máte zájem o profesionální obnovu dat, některou z komerčních společností pro záchranu dat.

Software pro svépomoc a experimentování

Upozornění: Provozovatel těchto stránek nedoporučuje žádnou z konkrétních rad nebo produktů pro záchranu dat svépomocí nebo zdarma. Zříká se také výslovně jakékoli odpovědnosti za škody, které mohou produkty nebo rady umístěné na výše uvedených stránkách způsobit.

PC Inspector File Recovery
www.pcinspector.de
Nástroj na obnovu dat, který dokáže kromě omylem smazaných dat na pevném disku počítače najít a obnovit i doposud nepřepsané soubory na paměťových kartách digitálních fotoaparátů a různých pamětích flash.

Recover My Files
www.recovermyfiles.com
Jeden z mnoha volně dostupných softwarových nástrojů pro obnovu dat, které jste si omylem vymazali z koše v aplikaci Windows. V některých případech lze použít i na obnovu části dat z poškozeného harddisku.

Disk Recovery Software
www.wizardrecovery.com
Specializované stránky jedné ze společností, která se specializuje na tvorbu softwarových produktů pro práci s s počítačovými soubory. K volnému stažení a vyzkoušení je k dispozici komplexní sada nástrojů pro opravu poškozených oddílů harddisku, pro obnovu ztracených nebo smazaných kancelářských dokumentů.

Free Art Plus Digital Photo Recovery
www.artplus.hr
Nástroj pro obnovu digitálních fotografií omylem smazaných ze z paměťových karet digitálních fotoaparátů. Aplikace umí obnovit snímky ve formátech JPG, TIFF, RAW a některých dalších. Program lze také vyzkoušet na čtení fotografií z poškozených CD nebo DVD.

Recover Files
www.undeleteunerase.com
Jeden z dalších softwarových nástrojů pro obnovu omylem smazaných dat. Přívětivý nástroj, který kromě dalších jazyků komunikuje také česky.

Pandora Recovery
www.pandorarecovery.com
Užitečný software pro rychlé vyhledání a obnovu smazaných souborů.

Recuva
www.recuva.com
Propracovaný freeware pro záchranu smazaných dat

MindSoft Undelete
www.mindsoft.es
Shareware pro obnovu smazaných oddílů a záchranu dat z nich.

Konference a diskusní fóra

HardDisky.cz
www.harddisky.cz
Odborné internetové fórum zaměřené na poradenství při ztrátě dat nejen z pevných disků (harddisků). K dispozici jsou postřehy poškozených, zkušenosti, návrhy řešení i komerční nabídky.

Obnova dat
www.obnovadat.info
Diskuzní fórum. Záchrana a obnova dat svépomocí. Přehledné vyhledávání podle typu potíží, typu poškozeného média a podle operačního systému.

Nemáte čas nebo chuť experimentovat? Pokud jsou vaše data obzvláště cenná a máte zájem o profesionální obnovu dat, kontaktujte některou z komerčních společností pro záchranu dat.

Dopřejte si luxus v podobě profesionální záchrany dat. Díky splátkovému kalendáři je dnes dostupná v podstatě každému.

 

Záchrana dat na splátky

 • Základním rysem projektu Záchrana dat na splátky je 0 % úrok - nezaplatíte tedy ani o korunu více, než při přímé platbě.
 • Nepřekvapí Vás také žádné poplatky, samozřejmě ani skryté.
 • Zachráněná data získáte již s první splátkou.

Podporovaná média

 • pevné disky (hard disky) osobních počítačů, serverů i notebooků;
 • SSD (Solid State Drive) disky;
 • pevné disky zapojené v diskových polích RAID;
 • flash disky (například USB klíčenky) a flash karty;
 • magnetické pásky;
 • magnetooptická média;
 • diskety, ZIP, JAZ;
 • CD, DVD, Blu-ray;
 • a některá další